Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ICO Crossminton-STARS Skawina 2017

18/11/2017

icocrossmintonstars-skawina2017afisz1

Ten turniej to pierwsze międzynarodowe rozgrywki w Skawinie, choć od kilku lat przy Centrum Kultury i Sportu działa grupa młodych pasjonatów crossmintona, która pod opieką pani Moniki Gudzowskiej-Popowicz doskonali swe umiejętności i to z bardzo dobrymi efektami.

Młodzież ze Skawiny występowała w wielu krajowych i międzynarodowych turniejach zdobywając w swoich kategoriach wiekowych najwyższe miejsca na podium.

Na Mistrzostwach Świata w czerwcu tego roku juniorzy ze Skawiny wywalczyli 4 medale. W kategorii do lat 14 srebro zdobył Aleksander Łyko, a brązowe medale zdobyli Mateusz Faska i Adrian Janczuński. W kategorii dziewcząt do lat 18 brązowy medal z Mistrzostw Świata przywiozła do Skawiny Zosia Wincenciak.

Nazwiska juniorów ze Skawiny pojawiają się na najwyższych miejscach w międzynarodowym rankingu ICO  (International Crossminton Organisation). Rankingową jedynką w kategorii juniorów do lat 14 jest Jaczuński Adrian, Mateusz Faska jest drugi, a aktualny Wicemistrz Świata juniorów do lat 14 Łyko Aleksander zajmuje w rankingu ICO czwarte miejsce. W kategorii dziewcząt do lat 18 na drugiej pozycji klasyfikowana jest Zofia Wincenciak. 

Turnieje crossmintona w Skawinie odbywają się regularnie od kilku lat, jednak w tym roku dzięki staraniom CKiS, pierwszy raz odbyły się tutaj zawody zaliczane do międzynarodowego rankigu ICO. W każdej kategorii wiekowej zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 250 punktów rankingowych.

Całodzienne zmagania przebiegały pod czujnym okiem przedstawiciela International Crossminton Organization, Pani Lidii Bomirskiej. Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za wspólne przeżywanie sportowych emocji, których nie zabrakło podczas dzisiejszych, jakże zaciętych i pełnych emocji meczy. 

Barbara Brodzińska

 Wyniki Crossminton-STARS Skawina 2017 => Wyniki-Turniej-ICO250Skawina2017

Miejsce

Hala Widowiskowo – Sportowa CKiS
ul. Konstytucji 3 Maja 4;
SKAWINA, 32 050 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48508356092