Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

CROSSMINTON PARK podczas DNIA BABIC 2017

28/05/2017

crossminton-dnibabic2017

CROSSMINTON PARK to interaktywna impreza, towarzysząca tegorocznym obchodom DNIA BABIC.

Odbędzie się 28 maja w godz. 15:00 – 19:00 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli, przy ul. Południowej. Skierowana będzie do aktywnych uczestników, którzy będą mieli okazję odkryć walory crossmintona – nowej, dynamicznie rozwijającej się w wielu krajach dyscypliny sportu.

Crossminton jest nowoczesną grą z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu.

Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów. Dzięki swojej budowie, specjalna lotka zwana speeder, charakteryzuje się wysoką stabilnością na wietrze, a lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość nawet do 290 km/h. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności, przy zastosowaniu świecących lotek-speederów.

Wielką zaletą crossmintona jest pełna mobilność  i uniwersalność terenowa. Nie potrzeba siatki, słupków, boiska, kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie lub plaży.

Crossminton jest łatwy jak kometka, dynamiczny jak tenis oraz szybki jak squash. W trakcie godzinnej gry można spalić od 400-560 kalorii, zatem  to świetna forma uzupełniająca tradycyjne zajęcia fitness i doskonały sposób na utrzymanie kondycji niezależnie od miejsca zamieszkania. Sport ten  idealnie nadaje się do wykorzystania jako nietuzinkowa, atrakcyjna, łatwa i dostępna dla wszystkich forma aktywnej rozrywki. Mecze crossmintona obywały się już na kortach, boiskach, łąkach, plażach, a nawet ulicach i dachach!

CROSSMINTON PARK podczas DNIA BABIC 2017 to możliwość skorzystania z bezpłatnej nauki gry w crossmitona pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Dla dzieci przewidziano rywalizację w ramach Crossminton Kids-Cup, gdzie po zaliczeniu kilku konkurencji sprawnościowych zdobywa się pamiątkowe medale.  Amatorzy rywalizacji na punkty będą mogli wystartować w małym turnieju crossmintona, do którego zapisy będą przyjmowane na miejscu do godz. 15:30, a rozgrywki rozpoczną się o godz. 17:00.  Organizatorem CROSSMINTON PARK podczas DNIA BABIC 2017 jest portal Crossminton.pl, Polska Akademia Crossmintona oraz Gmina Stare Babice.

PROGRAM CROSSMINTON PARK  podczas DNIA BABIC 28.05 2017 r.

 

  1. Akademia Crossminton.pl, godz. 15:30 – 18:00

Pokazy gry w crossmintona oraz dla wszystkich chętnych bezpłatna nauka gry pod opieką instruktorów.

  1. Crossminton Kids-Cup, godz. 15:30 – 18:00

Konkursy sprawnościowe dla dzieci w wieku 3-12 lat nagradzane pamiątkowymi medalami.

  1. Turniej Crossmintona, godz. 17:00 – 19:00

Uwaga: Zapisy do turnieju na miejscu, w godz. 15:30 – 16:30.

  1. Speedminton® Show, 15:00 – 18:00

Prezentacja sprzętu do gry w crossmintona firmy Speedminton GmbH.

Serdecznie zapraszamy

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy:

www.crossminton.pl ; www.stare-babice.pl

Organizator:  Portal Crossminton.pl, Polska Akademia Crossmintona, Urząd Gminy Stare Babice
Termin:  28.05.2017, w godzinach 15.00-19.00
Miejsce: Polana Dwóch Stawów w Zielonkach

 

 

Szczegóły

Data:
28/05/2017
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,