Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Crossminton & Blackminton Festiwal Stare Babice 2019

25/05/2019

 

Festiwal crossmintona i blackmintona to interaktywna impreza, która towarzyszyć będzie tegorocznym obchodom DNIA BABIC. Jest to propozycja dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać wolny czas.

W dniu 25 maja 2019 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach Parceli zapraszamy do udziału w różnych formach aktywności z wykorzystaniem potencjału Speedmintona®. Odporne na wiatr lotki Speeder® w zestawieniu z lekkimi rakietkami o mocnym naciągu osiągają prędkość do 290km/h, co gwarantuje radość z gry w każdych warunkach, bez dodatkowej infrastruktury w postaci siatki, słupków, boiska, czy kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek Speeder® Night.

Na tej bazie w 2002 roku stworzono w Niemczech nowy sport – CROSSMINTON (zwany wcześniej speed badmintonem). Jest on nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów.

W strefie crossmintona będzie można skorzystać z bezpłatnej nauki gry w crossmitona pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, wystartować w turnieju, powalczyć o fajne nagrody w konkursach oraz pograć w nocy świecącymi speederami. Dla dzieci w wieku do 12 lat przewidziano rywalizację w ramach „Crossminton Kids-Cup”, gdzie po zaliczeniu kilku konkurencji sprawnościowych zdobywa się pamiątkowe medale.

Anywhere, anytime!

Serdecznie zapraszamy!

Program  Crossminton & Blackminton Festiwal Stare Babice 2019:

25.05.2019 (sobota)

10.00 – 17.30 – turniej:

“I Babicki Crossminton STARS” – Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Crossmintonie 2019. 

Zawody dostępne dla każdego, kto chce powalczyć o tytuł Mistrza Mazowsza. Rozgrywki odbywać się będą zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Crossmintona (ICO), w różnych kategoriach wiekowych. Nie jest wymagana licencja ICO.

Informacje i zapisy do turnieju dostępne => tutaj

15.00 – 19.00 – “Crossminton Kids-Cup”

próby sprawnościowe dla dzieci do lat 12, po ich zaliczeniu zdobywa się pamiątkowy medal.

21.00 – 22.00 –“Blackminton Challange”

W trakcie dnia Babic 2019 mamy dla Was specjalne wyzwanie! W ciemności, przy oświetleniu UV odbędzie się konkurs na „Rekord wymian”( dwie osoby, przez 30 sekund, odbijają między sobą świecący Speeder®Night, przy czym każda z osób porusza się w wyznaczonych kwadratach. Wygrywa ta para, która będzie miała najwięcej odbić. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie. NAGRODA – Bon na 200zł do sklepu internetowego http://speedminton-sklep.pl/.

Zgłoszenia tel. 606 66 18 04 lub online poprzez => formularz

 

 

 

 

Organizatorzy

GOSiR Stare Babice
Crossminton.pl
Urząd Gminy Stare Babice
Polska Akademia Crossmintona PACROSS
Dom Kultury Stare Babice

Miejsce wydarzenia

Polana Dwóch Stawów
Zielonki Parcele, Mazowieckie Polska + Google Map