Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

500 – Speedminton STARS – Blackminton Open Gorlice 2016

07/05/2016

BlackmintonOpenGorlice2016plakatANG

Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami – Turniej Blackmintona

Z okazji rocznicy Bitwy pod Gorlicami, w nocy 7 maja 2016r  w Hali Sportowej OSIR w Gorlicach.  Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami (specjalnymi lotkami). Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze będą widoczni dzięki oświetleniu UV.

Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian rozgrywek.

Ostatecznie od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy w świecie w Mrzeżynie zorganizowany został blackmintonowy turniej, prowadzone są regularne rozgrywki, a ich popularność systematycznie wzrasta.

Blackmintonowa Bitwa po Gorlicami będzie kolejnym tego typu turniejem organizowanym w ramach rozgrywek Grand Prix Speedminton®STARS Poland. Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiazujacych w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy mecz będzie trwał 8 minut, a o zwycięstwie decydować będą punkty zdobyte w tym czasie przez graczy. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, a zwycięzcy oprócz atrakcyjnych nagród, otrzymają po 500 punktów rankingowych.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich fanów szybkich lotek. Szczegóły w ogłoszeniu poniżej. Rejestracja do turnieju przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego poniżej lub mailowo: jgk2000@um.gorlice.pl

Ogłoszenie => BlackmintonGorlice2016pol       

Announcement => BlackmintonGORLICE2016ang

Formularz zgłoszeniowy => RegistrationBlackmintonOpenGORLICE2016


 

Szczegóły

Data:
07/05/2016
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

OSiR Gorlice
ul. Sportowa 9
Gorlice, 38-300 Polska
+ Google Map