Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ICO FUN Serie (500points) – Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami 2019

04/05/2019 @ 7:00 pm - 11:30 pm

Otwarty Międzynarodowy Turniej Blackmintona 

Z okazji rocznicy Bitwy pod Gorlicami, w nocy 4 maja 2019r  w Hali Sportowej OSIR w Gorlicach, zawodnicy z pięciu krajów rywalizowali o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami (specjalnymi lotkami). Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV. Turnieje blackmintona to wyjątkowe rozgrywki, które jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce. Ten w Gorlicach pierwszy raz był turniejem typu ICO FUN Series. Oznacza to, że zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają 500 punktów do światowego rankingu ICO, a pozostali uczestnicy odpowiednio mniej.

Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.  Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian współzawodnictwa.

Pierwsze zawody w blackmintonowej oprawie, zaliczane do oficjalnych rankingów, odbyły się w Mrzeżynie, w 2012 roku, z inicjatywy Lecha Garwolińskiego, trenera tenisa i crossmintona.  Tak się spodobało, że wpisano ten rodzaj rozgrywek na stałe  do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton-STARS Poland, a od 2017 roku również do kalendarza zawodów zaliczanych do międzynarodowego rankingu ICO.Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa atrakcyjność całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w kilku  kategoriach wiekowych. Oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty do rankigów.

W sobotę 4 maja, po godzinie 20tej w całej hali wygaszono oświetlenie i rozpoczął się główny punkt gorlickich dzienno-nocnych rozgrywek – turniej „Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami 2019”.

Zawodnicy walczyli o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV. To wszystko robi wrażenie i na długo pozostaje w pamięci.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział  i wspaniałą sportową atmosferę, jaka tworzyliście w trakcie zawodów. Zapraszamy za rok!

Live-Video z tego turnieju można ogladać na YouTube: LINK

Oficjalne wyniki turnieju => ICOresults500FunTMBlackmintonGorlice2019

Pełna lista medalistów blackmintonowej rywalizacji przedstawia się następująco:

Female: 1.Zofia Wincenciak (POL), 2.Silvia Hiscakova (SVK), 3.Lidia Bomirska(POL); 3.Gabija Jancunska (LTU).

OPEN: 1.Myhailo Mandryk (UKR), 2.Mateusz Knapczyk (POL), 3.Jozef Puskas(SVK), 3.Piotr Gawlak (POL).

Male O40:1.SCAVNICKY Jan Sr.(SVK), 2.Mariusz Sawicki (POL); 3.Dariusz Ćwiąkała(POL), 3.Dariusz Nowogórski (POL)

U18 Male: 1.Mateusz Faska (POL), 2.Adrian Jancunski (LTU), 3.Scavnicky Jan Jr.(SVK), 3.Viliam Kopilec (SVK).

Galeria zdjęć z dekoracji medalistów : 

      

   

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
04/05/2019
Godzina:
7:00 pm - 11:30 pm
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Urząd Miasta Gorlice
Osir Gorlice

Miejsce wydarzenia

Hala Sportowa – ul. Sportowa 9, 38-300 Gorlice,
ul. Sportowa 9
Gorlice, małopolskie Polska
+ Google Map