Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

ICO FUN Serie (500points) – Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami 2019

Maj 4 @ 7:00 pm - 11:30 pm

Otwarty Międzynarodowy Turniej Blackmintona 

Z okazji rocznicy Bitwy pod Gorlicami, w nocy 4 maja 2019r  w Hali Sportowej OSIR w Gorlicach, zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami (specjalnymi lotkami). Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze będą widoczni dzięki oświetleniu UV. Turnieje blackmintona to wyjątkowe rozgrywki, które jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce. Ten w Gorlicach pierwszy raz będzie turniejem typu ICO FUN Serie. Oznacza to, że zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają 500 punktów do światowego rankingu ICO, a pozostali uczestnicy odpowiednio mniej.

Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.  Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian współzawodnictwa.

Pierwsze zawody w blackmintonowej oprawie, zaliczane do oficjalnych rankingów, odbyły się w Mrzeżynie, w 2012 roku, z inicjatywy Lecha Garwolińskiego, trenera tenisa i crossmintona.  Tak się spodobało, że wpisano ten rodzaj rozgrywek na stałe  do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton-STARS Poland, a od 2017 roku również do kalendarza zawodów zaliczanych do międzynarodowego rankingu ICO.Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w kilku  kategoriach wiekowych. Oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty do rankigów.

W sobotę 4 maja, późnym wieczorem zapraszamy wszystkich do wypróbowania lub oglądania nowej formy rywalizacji sportowej. Ci, którzy nie czują się na siłach by wystartować w turnieju, będą mile widziani jako kibice.Brzmi ciekawie? Jeszcze lepiej wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=vgtmx_R1OMM&feature=youtu.be 

Szczegóły dotyczące turnieju znajdują się w ogłoszeniu poniżej, a rejestrować można się przez ICO-Ophardt-System lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego u dołu strony.

Ogłoszenie – INFO-BlackmintonGORLICE2019

Announcement – INFO-500BlackmintonGORLICE-2019

Registration/zapisy – Sign up – available to/dostępny do 22.04.2019.

Draft/schemat rozgrywek – available from/dostępny od 3.04.2019.

Timetable/harmonogram czasowy – available from/dostępny od 3.04.2019.

Lista graczy zgłoszonych do turnieju – stan na 12.04.2019/The list of players registered for the tournament – as at 12.04.2019:

kategorie ICO:

Female singles: 1.
Open singles (all genders, mixed): 1.Knot Jerzy (POL); 2.Gawlak Piotr (POL); 3.Heidenreich Sebastian (GER); 4.Knapczyk Mateusz (POL); 5.Pjecha Vladimir (SVK);
Male singles: Seniors 40+: 1.Sawicki Mariusz (POL); 2.Scavnicky Jan Sr.(SVK);
Male singles: Seniors 50+: 1.
Female singles: Seniors 40+: 1.Hiscakova Silvia (SVK);

Female singles: Seniors 50+: 1.Bomirska Lidia (POL);
Female singles: Juniors U18: 1.
Male singles: Juniors U18: 1.

 

Szczegóły

Data:
Maj 4
Czas:
7:00 pm - 11:30 pm
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Urząd Miasta Gorlice
Osir Gorlice

Miejsce

Hala Sportowa – ul. Sportowa 9, 38-300 Gorlice,
ul. Sportowa 9
Gorlice, małopolskie Polska
+ Google Map