Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

500 – Blackminton® STARS Kraków 2018

13/01/2018

Turniej Blackmintonowy wraca do Krakowa

 

Po kilku latach przerwy w Krakowie znówu pojawiła się możliwość rywalizacji świecącymi speederami w światłach UV.  Nocne rozgrywki to wyjątkowe wydarzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia. Zawodnicy walczą o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi lotkami Speeder®Night. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze są widoczni dzięki oświetleniu UV.

Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian rozgrywek.

Pierwsze zawody w blackmintonowej oprawie, zaliczane do oficjalnych rankingów, odbyły się w Mrzeżynie, w 2012 roku, z inicjatywy Lecha Garwolińskiego, trenera tenisa i crossmintona.  Tak się spodobało, że wpisano ten rodzaj rozgrywek na stałe  do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton-STARS Poland, a od 2017 roku również do kalendarza zawodów zaliczanych do międzynarodowego rankingu ICO.

Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minut, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, a oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty rankigów (max. 500 do ogolnopolskiego oraz 100 do miedzynarodowego)

Rozgrywki organizowane były przez Krakowską Akademię Crossmintona, przy współpracy z portalem Crossminton.pl i Polską Federacja Crossmintona. Sponsorami zawodów były firmy: Akcesoria Meblowe od A doZ; DuoLife oraz Speedminton Polska.

RESULTS/Wyniki – ICOresultsBlackimintonKrakow2018  

 

 

Szczegóły

Data:
13/01/2018
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Crossminton.pl
Krakowska Akademia Crossmintona

Miejsce wydarzenia

Kraków
ul. Niebieska 31
Kraków 32-020, małopolskie 32-020 Polska
+ Google Map