W Rokietnicy walczono o prymat w ISBO Speedminton® World Series.

Czwarta edycja  prestiżowych speedbadmintonowych pojedynków rozgrywanych w Polsce od 2009 roku odbyła się 27 października  w Centrum Tenisowym Sobota w Rokietnicy pod Poznaniem.

Na starcie w  4th Speedminton® Polish Open pojawiło się 153 zawodników z 15 krajów, a  wśród nich medaliści ubiegłorocznych  Mistrzostw Świata oraz tegorocznych Mistrzostw Europy. Nasz kraj reprezentowała liczna grupa graczy, między innymi aktualni Mistrzowie Polski.  W dziewięciu kategoriach wiekowych  rywalizowali oni o zwycięstwo i punkty do międzynarodowego rankingu ISBO (Międzynarodowej Organizacji Speed Badmintona). Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Węgier (8 krążków) oraz gracze z Niemiec, Chorwacji i Polski (po 5 zawodników w gronie medalistów).

Turniejowa rywalizacja rozpoczęła się w grach podwójnych, gdzie obowiązywał prosty system KO, czyli kto wygrał przechodził do dalszej rundy. Z 32 par deblowych do finału dotarł duet Szwedów: Mattias ARONSSON/Melker EKBERG oraz zespół utworzony przez Niemca Partricka SCHUSSELER i Słowaka Andreja OSTRIHON. Po niezwykle interesującym pojedynku przegranym przez Szwedów, para niemiecko-słowacka cieszyła się zwycięstwem w kategorii Double Open.

W grach singlowych finałowy pojedynek w kategorii Open wygrał Szwed Mattias ARONSSON. Wśród kobiet najwyższe miejsce na podium wywalczyła Agnes DARNYIK, reprezentantka Węgier, aktualnie druga w klasyfikacji międzynarodowej ISBO.

W licznie reprezentowanej kategorii panów 40+ najlepszy był ONUFRIYCHUK Konstantin z Ukrainy, a w kategorii panów 50+ na podium dominowali Polacy. Złoty medal i puchar zdobył MIEŻYŃSKI Bogdan ze Szczecina.

Rywalizacja wśród kobiet 35+ toczyła się pod dyktando zawodniczek z Węgier. Zwyciężyła reprezentantka Węgier – Edit VERESNE OSVAY, umacniając swoją pozycję liderki rankingu.

W poznańskim turnieju startowała duża grupa juniorów w kategoriach do 14 i do 18 lat. Kategorię chłopców do 18 lat wygrał PALINKAS Bence z Węgier, a wśród dziewcząt najlepsza była GROFELNIK Tea z Chorwacji. Jej brat, GROFELNIK Bruno, wygrał kategorię chłopców do 14 lat. Natomiast rywalizację dziewcząt do lat 14 wygrała reprezentantka Słowacji – GIBALOVA Terezia.

Wszystkie wyniki turnieju dostępne na:

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek oraz do sponsorów nagród – firm Tagomago.pl i Speedminton GmbH. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie medialne ze strony TV WTK i portalu Epoznań.pl.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejny Polish Open – 29 czerwca 2013 w Warszawie.