Speedersi z Wielkopolski rozpoczęli tegoroczne rozgrywki w Luboniu

W hali sportowej Ludowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu, w sobotę 25stycznia rozegrano pierwszy w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do cyklu Grand Prix Wielkopolski Speedminton®Stars 2014.

WLKP Speedminton STARS w Luboniu

Tegoroczne rozgrywki Speedbadmintona w Wielkopolsce rozpoczęły się w Luboniu pod Poznaniem. Mroźny dzień nie zniechęcił do rywalizacji w rozgrywkach co widać po rewelacyjnej liczbie uczestników. Aż 56 graczy stanęło do walki o najwyższe laury. Tak liczna frekwencja pozwoliła rozegrać mecze w kategoriach U12 chłopcy, U14 chłopcy, U14 dziewczęta, U18 chłopcy, Open kobiety, Open mężczyźni, 35+ kobiety, 40+ mężczyźni, 50+ mężczyźni.

Wielkopolski SpeedmintonSTARS w Luboniu

Wśród kobiet w kategorii open triumfowała Zofia Wincenciak ze Skawiny. Na podium znalazły się również Izabela Polichnowska, Monika Jerzewska-Urbanek i Magdalena Kapłon.

Panie na podium w Luboniu

Z mężczyzn najlepszym okazał się Jakub Kosicki z Grodziska Wlkp, który w finale pokonał Michała Izbickiego. Dalsze miejsca zajęli Michał Woźniak i Mikołaj Kolasiński.

Zwycięzcy w kategorii OPEN

Wśród juniorów triumfowali:

W kategorii U12 chłopców Szymon Fornalik z Grodziska Wlkp., Szymon Jurga, Szymon Wróbel. W kategorii U14 chłopców Szymon Cora ze Skawiny, Maciej Baszyński, Juliusz Hardyk i Rafał Stawarz.

Juniorzy U14

W kategorii U14 dziewcząt najlepsza okazała się Kaja Rogozińska z Poznania. Kolejne miejsce zajęła Patrycja Kubala, a na 3 uplasowały się Anna Paszkowska i Marianna Witczak.

Jniorki U14

Rywalizację w kategorii U18 chłopców wygrał Mateusz Knapczyk z Krakowa. Na dalszych miejscach znaleźli się Szymon Wiśniewski, Jan Przybylski oraz Arkadiusz Żołędowski.

Juniorzy U18

W rywalizacji pań w kategorii 35+ najlepszą okazała się Anna Ledzianowska z Grodziska Wlkp., która zwycięsko wyszła z rywalizacji z Joanną Kapłon, Lidią Bomirską oraz Katarzyną Sitarz.

Panie35+

Panowie 40+ rozegrali fascynujące mecze, w których najlepszym okazał się przedstawiciel miejscowych speedersów Maciej Kędziora. Na dalszych miejscach znaleźli się Marek Kędziora, Przemysław Łopatka i Mariusz Przybylski.

Mężczyźni 40+

Wśród seniorów 50+ Andrzej Karpowicz z Suchego Lasu nie dał szans nikomu, zajmując słusznie najwyższe miejsce na podium. Jako drugi był Jan Wincenciak a trzecie miejsca zajęli Czesław Kozielski i Jerzy Kiedrowicz.