Polska mistrzami stoi

5. Mistrzostwa Polski w Speed Badmintonie przeszły do historii 30. listopada, wyłaniając nowych zwycięzców, pozostawiając ból mięśni i żądzę wygranej w kolejnych turniejach.

2013MP10

Zawodnicy z odległych województw dziarsko przebyli odległość dzielącą ich od zwycięzstwa by kolejny już raz zaprezentować swoje umiejętności na kortach Warszawianki. Pomimo panującego chłodu i nieoczekiwanej zmiany nawierzchni, pojawiło się wiele diamentów, które na kolejnych mistrzostwach będą już być może brylantami.

2013MP5

Niewątpliwie największą niespodzianką Mistrzostw było zwycięztwo w kategorii Men Open młodego zawodnika z Lubonia – Tomasza Kaczmarka. Kaczmarek w doskonałym pokazie siły i precyzji pokonał w trzech setach Rafała Palińskiego, który konsekwentnie występuje na turniejach w doskonałej formie i równie konsekwentnie wieści koniec swej kariery. Na trzecim miejscu uplasowali się Marcin Ociepa i Dominik Mazurczak, obaj reprezentujący Bad Bats Wrocław.

2013MP19

Wśród pań, Janina Karasek triumfowała nad dzierżącą od dwóch lat tytuł Mistrzynią Polski Martą Sołtys. W zaciekłym pojedynku panie rozegrały trzy sety (16:13, 11:16, 16:12) wywołując duże emocje wśród kibiców. Zawodniczki Hutnika Warszawa stanęły na podium razem z Martą Urbanik i Eleną Svyatkiną, które ex equo wywalczyły brąz.

2013MP16

Niezależnie od kategorii wiekowej, zawodnicy i zawodniczki po raz kolejny udowodnili, że upór w zmaganiach z lotką i własnymi słabościami może zaprowadzić na podium. I tak tym razem w kategorii Kobiety 35+ złoto zdobyła Magdalena Lelonek wyprzedzając Sabinę Schabek (miejsce drugie) i Joannę Kaplukiewicz z Katarzyną Winter (miejsce trzecie ex equo).

2013MP15

Mistrzowie 40+ to Grzegorz Chmielewski na miejscu pierwszym, Piotr Borowiec na drugim i panowie Jerzy Majchrzak i Jerzy Maliszewski na miejscu trzecim. Zwycięzcami 50+ zostali natomiast Bogdan Mieżyński ze złotem, Piotr Łęski opuszczający Warszawiankę ze srebrnym medalem i panowie Piotr Gawlak, Lech Garwoliński z brązem.

2013MP18

2013MP17

Wśród juniorek U18 na podjum stanęły siostry Julita i Patrycja Gudzewicz, kolejno na pierwszym i trzecim miejscu (tu ex equo z Natalią Wiklańską). Drugie miejsce wywalczyła Jagoda Kurpiel ze Stawiny. Tymczasem podium U18 boys to kolejno Izbicki Michał, Orzechowski Jakub i Knapczyk Mateusz ex equo z Michałem Leśniewskim.

2013MP13

2013MP14

Wśród nieco młodszych, zwycięską juniorką U14 została Patrycja Kostuś. Zofia Wincenciak uplasowała się na miejscu drugim, trzecie przypadło ex equo Julii Drumlak i Ewie Garwolińkiej.

2013MP8

Zwycięzcy juniorzy U14 to Maciej Filipowicz na najwyższym miejscu podium, zaraz za nim Mateusz Drumlak i dzielący trzecie miejsce Szymon Michniewicz i Arkadiusz Wróbel.

2013MP9

Wszyscy zawodnicy w doskonałych humorach i nastrojach, czyli jak zwykle, uczestniczyli we wspaniałym wydarzeniu, jakim jest sport w wydaniu entuzjastycznie nastawionych do niego ludzi. Już w lipcu Mistrzostwa Europy! Korty na Warszawiance, przystrojone zielenią drzew i nagrzane letnim słońcem, zapraszają wszystkich speedowców na kolejną degustację zwycięstwa i kolejne lekcje pokory.