Otwarte Mistrzostwa Brzeszcz w speed badmintonie

Kolejny raz rozgrywki speedbadmintonistów zorganizowane zostały w Hali Sportowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

W sobotę 17 listopada rozegrano drugie już Otwarte Mistrzostwa Brzeszcz w Speed Badmintonie. Był to jednocześnie XXVIII Speedminton Cup należący do punktowanych za 100 pkt. rozgrywek drugiej edycji Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2012.

O tytuły mistrzowskie walczyło 23 zawodników i zawodniczek z Brzeszcz, Skawiny, Krakowa, Osieka i Kielc w czterech kategoriach wiekowych.  Mistrzostwo Brzeszcz wśród pań wywalczyła Mariola Madej, mieszkanka Oświęcimia. Wicemistrzynią została pani Beata Jagiełło z Brzeszcz, a trzecie miejsca zajęły panie Katarzyna Wójcik z Częstochowy i Sylwia Jurkiewicz-Kosińska z Krakowa.  Po wielu emocjonujących wygranych meczach zwycięstwo wśród panów zapewnił sobie zawodnik z Kielc, Michał Matachowski. Wicemistrzem Brzeszcz został Adam Madej z Oświęcimia, a najniższe miejsca na podium zajęli panowie Mariusz Kowalczyk z Brzeszcz i Sebastian Madej z Oświęcimia.

Niezwykle wyrównana walka towarzyszyła pojedynkom juniorów. Ostatecznie w kategorii do lat 18-tu wygrał Grzegorz Formas z Brzeszcz, drugi był Wojciech Luranc z Osieku, a trzecie miejsce wywalczyli Jagoda Kurpas i Bartłomiej Kołodziejczak, którzy przyjechali aż ze Skawiny, a speed badmintona trenują od miesiąca. Wśród juniorów do lat 14-tu najlepszy był Łukasz Jagiełło z Brzeszcz, druga była Karolina Madej z Oświęcimia, a trzeci Mateusz Faska ze Skawiny.

Dziękujemy za wspaniałą organizację turnieju, gratulujemy nowym Mistrzom Brzeszcz i zapraszamy do rewanżu za rok!