Mikołajki z crossmintonem

Pierwszy Mikołajkowy Turniej Crossmintona pod patronatem OSiR-u Stare Babice odbył się 2 grudnia w ramach popołudniowych zajęć prowadzonych w Hali Sportowej w Zielonce-Parceli przez Polską Akademię Crossmintona.

Dzieci trenujące w babickiej sekcji crossmintona po raz pierwszy miały możliwość poczuć atmosferę rywalizacji turniejowej. O miejsca na podium dzielnie walczyły w kilku kategoriach wiekowych. Były emocje, nieco debiutanckiej tremy, ogromna chęć zaprezentowania swych crossmitonowych umiejętności, walka o każdy punkt i set.

Organizatorzy zadbali o odpowiednią oprawę turnieju oraz przygotowali medale, dyplomy i mikołajkowe słodkości jako nagrody.

Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach juniorskich. W kategorii do 8 lat, pierwsze miejsce wywalczyła Emilia Gąsiewska, a najwyższe miejsce na podium w kategorii dziewcząt do 12 lat zajęła Alicja Olszak.

Chłopcy startowali w juniorskich kategoriach U12 i U14. Najlepszym graczem w grupie do 12 lat był Jakub Gąsiewski, a wśród chłopców do 14 lat wygrał Mateusz Oślizło.