MARTA URBANIK I DANIEL KNOFLICEK ZWYCIĘZCAMI ICO CROSSMINTON POLISH OPEN 2019 powered by Speedminton®

Ponad 80 zawodników z 7 krajów wzięło udział w turnieju crossmintonowym ICO World Series, który odbył się w słynnym klubie tenisowym „TK Warszawianka” w Warszawie. Gracze rywalizowali o trofea w 10 kategoriach. Polacy zdobyli 25 medali, w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 12 brązowych.

W kategorii kobiet, jedynka światowego rankingu Marta Urbanik z Polski, w emocjonującym finale pokonała w dwóch setów (16:14, 16:7) swoją rodaczkę Zofię Wincenciak (World No.7). Kristina Scavnicka ze Słowacji i Natalia Wiklanska z Polski zajęły ex aequo  miejsce trzecie.

Czech Daniel Knoflíček, aktualnie nr 2 w światowym ranking crossmintona,  zdobył tytuł w najbardziej prestiżowej kategorii Open. W finale zmierzył się z bardzo ofensywnie grającym zawodnikiem z Polski – Wojciechem Wilkoszem, którego ostatecznie pokonał w równych setach 16:12, 17:15. Michael Neutzsch (GER) i Mark Gipter (Lat) zakończyli rywalizację na miejscu trzecim.

W pozostałych kategoriach wiekowych, Jan Ščavnicky Sr. (SVK) zwyciężył wśród mężczyzn powyżej 40 lat, natomiast Piotr Borowiec (POL) i Magdalena Lelonek (POL) zdobyli tytuły w kategoriach O-50 mężczyzn i O-40 kobiet. W kategoriach juniorskich Filip Miłoń (POL) wygrał kategorię open U-12, Jan Ščavnicky Jr. (SVK) U-14 chłopców, Škodova Jesika (CZE) U-18 dziewcząt.