Marcowe sukcesy Polaków w turniejach międzynarodowych

Speedbadmintoniści z Polski startując w marcu na międzynarodowych turniejach zdobywali swe pierwsze w tym roku punkty do międzynarodowego rankingu budując sobie dogodną pozycję do startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w połowie czerwca w Berlinie. Dwa złote medale przywieźli speedbadmintoniści ze Szczecina: Mateusz Drumlak i Bogdan Mieżyński. Pozostali zajmowali dobrze punktowane miejsca tuż poza podium.

PardubiceMateusz

W czeskich Pardubicach, na turnieju ISBO za 250 punktów Polacy wywalczyli 5 medali. Złoto w kategorii juniorów do lat 14-tu wywalczył Mateusz Drumlak z drużyny SPEEBS Szczecin. Srebrne medale zdobyli Grzegorz Chmielwski z Wrocławia w kategorii men40+  i wśród pań Sabina Schabek ze Szczecina. Brązowe medal z Pardubic wywiozła Katarzyna Winter z Wrocławia  oraz startujący w kategorii juniorów do 18-tu lat, Jakub Orzechowski ze Szczecina. Piąte, wysoko punktowane miejsca w turnieju zajęli w kategorii open Przemek Drumlak i Bogdan Mieżyński ze Szczecina, a w rywalizacji kobiet  Joanna Kaplukiewicz z Wrocławia.

Bedapest2013Bogdan

Z turnieju ISBO Hungarian Speedminton® OPEN za 1000 punktów ze złotym medalem wracał do Polski Bogdan Mieżyński, który wywalczył go startując w kategorii men50+. Tuż za podium na miejscach piątych zawody ukończyli: Mateusz Drumlak ze Szczecina (juniorU14), w kategorii men50+ Łęski Paweł z Wrocławia, Knot Jerzy i Gawlak Piotr, obaj z Gorlic.

Gratulacje dla wszystkich i powodzenia w następnych turniejach!