Grand Prix Speedminton®STARS w Dopiewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie koło Poznania był organizatorem kolejnego w tym roku turnieju za 100 punktów pod nazwą „Seedbadminton DOPIEWO Cup 2013”.

2013DopiewoCup1

W sobotę 13 kwietnia na hali sportowej GOSiR w Dopiewie fani speed badmintona mieli okazję powalczyć o punkty do klasyfikacji generalnej Speedminton®STARS, w różnych kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem rozgrywek zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali po 100 punktów rankingowych, a pozostali uczestnicy turnieju odpowiednio mniej. Do rozgrywek zgłosiło się łącznie 24 graczy.

2013DopiewoCup2

Zwycięzcą kategorii Open został Jakub Kosicki z Grodziska Wlkp., który w finale, po bardzo wyrównanym pojedynku pokonał Michała Izbickiego ze Szczecina. Trzecie miejsce zajęli Paweł Sarek z Kielc i Michał Woźniak z Warszawy.

Wśród pań najlepsza była Anna Ledzianowska z Grodziska Wlkp. Drugie miejsce wywalczyła Lidia Bomirska z Lipkowa, a trzecie miejsce na podium wywalczyły Izabela Polichnowska z Lubonia i Danuta Stawarz z Poznania.

2013DopiewoCup6

Dużo emocji towarzyszyło rozgrywkom juniorskim. Silna grupka zawodników i zawodniczek z Gimnazjum nr 4, przy Zespole Szkół Łączności w Poznaniu , poznających tajniki speed badmintona pod opieką pani Magdaleny Brzóski, była nie do pokonania i zajęła najwyższe miejsca na podium w kategoriach juniorskich.

2013DopiewoCup12

2013DopiewoCup10

W juniorkach do lat 18-tu wygrała Katarzyna Żynda przed Julią Nowakowską, a trzecie miejsce wywalczyły Sara Łoziak i Weronika Borowicz.  W juniorach do lat 14-tu, po bardzo wyrównanym pojedynku w finale z Jakubem Błaszczyńskim, na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Kortylewski. Trzecie miejsce zajęli Szymon Stawarz i Arkadiusz Gruszczyński.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe przygotowane przez gospodarza zawodów, – GOSiR w Dopiewie.

W imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękujemy organizatorom, a szczególnie panom Jakubowi Grzybkowi i Marcinowi Napierale za wspaniały turniej i już teraz zapraszamy do Dopiewa za rok.