A w Kórniku…

Mistrzostwa Polski 2015!

28 listopada ponad 80 zawodników rywalizowało o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski w 10 kategoriach wiekowych (w tym 10 medalistów tegorocznych Mistrzostw Świata, z Mistrzem Świata Piotrem Borowcem na czele).

W kategorii Open mężczyzn w tym roku zwyciężył Marcin Ociepa z Wrocławia pokonując w finale Cezarego Gutowskiego, który wcześniej w półfinale pokonał Tomasza Kaczmarka co było niemałą niespodzianką. Popis speed badmintonowych umiejętności dał także Mateusz Knapczyk, który do niedawna startował w juniorskiej kategorii U18, a obecnie jest jednym z najbardziej liczących się graczy kategorii Open.

Panie w kategorii Woman Open rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym. Najlepszą zawodniczką okazała się Marta Urbanik ze Szczecina, dalsze miejsca zajęły odpowiednio Sabina Schabek, Ewa Garwolińska (będąca jeszcze w wieku juniorskim) oraz Aleksandra Rogowska, która swoją przygodę ze speed badmintonem rozpoczęła…miesiąc temu!

Mocno obsadzona gwiazdami kategoria Woman O35 przyniosła małe niespodzianki. Z jednej strony faworytki, z drugiej solidne zawodniczki starły się w dwóch grupach. Zwycięska okazała się medalistka tegorocznych mistrzostw świata z Berlina Dorota Lewandowska (Kielce). W finale pokonała zawodniczkę z Grodziska Wielkopolskiego Annę Ledzianowską. Dalsze miejsca zajęły Katarzyna Sitarz oraz Magdalena Lelonek.

Startujący w kategorii Seniors O40 faworyt Grzegorz Chmielewski z Wrocławia nie zawiódł, pokonując w finale Jerzego Majchrzaka (który podczas Mistrzostw zanotował swój najlepszy jak do tej pory wynik). Dalsze miejsca podium zajęli Paweł Sarek i Dariusz Ćwiąkała.

Pierwsze miejsce wśród zawodników startujących w kategorii Seniors O50 zajął tegoroczny Mistrz Świata Piotr Borowiec z Sycewic. Jako drugi był Piotr Gawlak, który w półfinale pokonał typowanego na finalistę Bogdana Mieżyńskiego. Podium uzupełnił Lech Garwoliński.

Wśród najmłodszych w katagorii U12 Female, najlepsza okazała się Julia MIchniewicz z Mrzeżyna, która w finałowym pojedynku pokonała Izę Idzi. Brąz przypadł Hannie Czermużyńskiej i Paulinie Warcholak. Kategoria U12 Male to kolejno Adrian Janczuński ze Skawiny, Jakub Przywecki oraz Filip Kmita ex eqou z Juliuszem Wysmykiem.

U14 Mixed to rywalizacja chłopców i dziewczyn. Najlepsza okazała się Dominika Lubińska z Lubonia wygrywając swoje wszystkie pojedynki. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Fornalik a stawkę uzupełniła Weronika Stankiewicz.

Dla juniorów i juniorek do 18 lat walkę o podium wygrali Szymon Andrzejewski z Targowej Górki (U 18 Male) i Zofia Wincenciak ze Skawiny (U18 Female). Andrzejewski pokonał w finale Szymona Wiśniewskiego, miejsce trzecie przypadło Maciejowi Filipowiczowi i Janowi Przybylskiemu. Wincenciak natomiast zwyciężyła nad Jagodą Kurpiel, a brązowe krążki do domów zawiozły Oliwia Bartyzel i Natalia Wiklańska.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i owacje dla Zwycięzców!